Раптово, ви виявляєте, що "просто" встановити автоматику не вийде. Виявляється є чимало виробників, моделей, типів приводів для розпашних воріт, які відрізняються за параметрами, якості, ціні, вазі воріт і ще по безлічі різних нюансів. І тут стає трохи не по собі. Ви розумієте що вам доведеться зробити серйозний вибір, від якого буде залежати робота ваших воріт. І питання навіть не в тому що вибір дуже великий і ви можете просто заплутатися, а в тому що вам доведеться посидіти перед комп'ютером і спробувати отримати як можна більше інформації для правильного вибору. У деяких людей можуть опуститися руки і вони просто зателефонують у першу-ліпшу компанію і замовлять не завжди оптимальну для їх автоматику воріт. Ми ж спробуємо допомогти і дати інформацію тим, хто все-таки вирішив не робити замовлення "в темну".
Для початку визначимо декілька параметрів, які допоможуть вам у виборі розпашній автоматики:
- Вага стулки воріт. Це один з основних параметрів, так як автоматика, в більшості своїй, градируется за вагою стулки. Тобто важливо чітко знати вагу стулки щоб автоматика могла з легкістю її відкривати. Для підрахунку недостатньо просто визначити сам вагу. Необхідно врахувати вітрове навантаження, яка так само вимірюється в кг та 60 кг на метр квадратний (якщо ворота зашиті суцільно).
- Довжина створки воріт. При підборі автоматики для розпашних воріт важливо знати, що майже у всіх виробників довжина стулки безпосередньо впливає на їх допустима вага. Тобто не завжди заявлена виробником довжина стулки для автоматики підійде, якщо вага перевищує допустимий. Існує градація залежно від маси довжини, яка вказується в інструкції з експлуатації.
Межі використання приводу на орних воротах Ширина стулки, м | 5 | 4 | 3 | 2 | 1 |
Вага стулки, кг | 200 | 400 | 600 | 800 | 1000 |
- Інтенсивність роботи воріт. Необхідно визначити як часто ворота будуть відкриватися/закриватися, так як деякі приводи призначені для побутового використання і просто можуть не витримати зайвого навантаження.
- Відкривання воріт у двір чи на вулицю. Якщо ви ще не визначилися з цим параметром, то потрібно зробити це якомога швидше, так як не всі види автоматики підходять для обох напрямів і мають особливості при монтажі.
З даними параметрами ви можете починати пошук потрібної вам автоматики, так як параметри пошуку звузилися. Але при цьому необхідно пам'ятати, що автоматика для розпашних воріт ділиться на два виду:
- Линейная автоматика. Оптимальна если ворота закреплены на стальных столбах из профилированной трубы или из швеллера. При этом она может использоваться и на столбах из другого материала, но при сохранении определенных параметров и расстояний. Преимущество линейной автоматики – сравнительно недорогая цена. Наиболее популярными являются комплекты линейной автоматики: Came Krono1 и Krono2, Came серия ATI, Nice серия TOONA и WINGO, Doorhan Swing и ARM, Roger R20 300/500 и некоторые другие.
- Рычажная автоматика. Если у Вас широкие кирпичные или бетонные столбы, ворота установлены посредине столба или ближе к улице, то есть расстояние между краем столба и воротами больше 10 см, то в таком случае линейная автоматика не может быть установлена без дополнительной подготовки колонн, так как при закрывании привод будет упираться в угол столба. Проблема решается только изготовлением в столбе ниши для приводов (обычно сантиметров 12 глубиной, 25 шириной и 20-25 высотой) или установкой рычажной автоматики для распашных ворот. Важільна автоматика для воріт монтується безпосередньо на стовп, а довгі важелі автоматики дозволяють відкривати розпашні ворота, встановлені до 20-55 см від краю стовпа. Найбільш популярними і надійними моделями є: Nice серія POP KCE, Nice серія HYPPO, автоматика CAME FAST і FERNI, Roger серія R 23.
Маркет Оскар пропонує якісну автоматизацію орних двостулкових воріт у Києві та Київській області. У нас представлені орні автоматика і приводи різних виробників в найширшому асортименті. Звертайтесь за телефонами: 066-207-32-23, 063-601-01-10, 068-846-72-93 або на електронну пошту globalcokiev@ukr.net.